Partner główny:

Partnerzy:

Przeczytasz o nas na:

współczesne
problemy firm

 • Tylko ok. 36% czasu pracy w Polsce jest wykorzystywane naprawdę efektywnie (Compass & Partners).
 • Wskaźnik zaangażowania pracowników w polskich firmach wyniósł wg najnowszych badań średnio jedynie 52% (Aon Hewitt) i ciągle maleje.
 • Ponad 60% pracowników przyznaje się do marnowania czasu w pracy (Sedlak & Sedlak).
 • Na stres związany z pracą narzeka ok. 53% pracowników (Sedlak & Sedlak).
 • W przypadku niewłaściwej komunikacji w organizacji motywacja pracownika spada o 20 do 50%, skonfliktowane zespoły osiągają o 40% gorsze wyniki w złożonych projektach, a 19% pracowników odchodzi z firmy ze względu na relacje z innymi (Fredric Bohm, Stefan Laurell).

Firmy silnie odczuwają braki u osób, które nie udoskonalają swojej efektywności, skutecznej komunikacji czy odpowiedzialności za powierzone zadania.

tradycyjne szkolenia
nie rozwiązują tych problemów

No właśnie. Tradycyjne szkolenie najczęściej dużo kosztuje – i pieniędzy, i czasu. Dziś coraz trudniej wyciągnąć pracownika choćby na 1 dzień. Nawet 20-minutowe nagrania
e-learningowe spotykają się z wymówkami typu „nie miałem czasu” i stają się kolejnym przykrym obowiązkiem, a nie możliwością rozwoju. Powiedzmy sobie szczerze:
często nawet nie potrafimy się na skupić na nagraniu trwającym tyle czasu!

Znaleźliśmy na to rozwiązanie:

Prezentujemy Business Skills Academy - kurs e-learningowy, który poprzez codzienną, 5-minutową stymulację dostarcza pracownikom wiedzę i narzędzia do rozwoju. Ze względu na szeroki zakres kompetencji jakie obejmuje, i aby utrwalić umiejętności pracowników zaplanowaliśmy kurs na 365 dni.

Zastąpiliśmy pełne 33 dni szkoleniowe codzienną, krótką lekcją, zyskując jeszcze bardziej na jakości!

Na cały rok przeznaczyliśmy blisko 300 lekcji, trwających ok. 5 minut każda.

Każda lekcja kończy się 5-minutowym ćwiczeniem.

Wszystkie zadania zostały osadzone w praktycznym kontekście i obecnych działaniach Waszej firmy.

Dlaczego Business Skills Academy jest skuteczniejszy od standardowego szkolenia?

STANDARDOWE SZKOLENIE BUSINESS SKILLS ACADEMY

Uwaga rozproszona ze względu na długość szkolenia trwającego parę godzin.

Obecne badania pokazują, że w zależności od regionu geograficznego ludzie potrafią utrzymywać koncentrację od średnio 7 minut (USA) do 11 minut (Europa). Oznacza to, że podczas parogodzinnego wykładu wiele razy „wyłączysz się”, a w najlepszym wypadku nie zapamiętasz materiału efektywnie. Na sali szkoleniowej coraz większa liczba pracowników zerka na smartfona, pisze ze znajomymi i nie jest zaangażowana w odbieranie treści przekazywanych przez trenera.

Wymaga jedynie 5 minut koncentracji.

Badania opublikowane przez J. Hartleya oraz I. K. Daviesa (Indiana University) ilustrują, w jaki sposób spada koncentracja podczas zajęć:
Podczas pierwszych 5 minut mamy dwukrotnie lepszą koncentrację niż podczas 1,5-godzinnego modułu szkoleniowego.

Czas dojazdu i jego koszt.

W najlepszym wypadku szkolenie jest w Waszej siedzibie lub mieście i odrywasz pracownika na cały dzień od standardowej pracy. W gorszym wypadku szkolenie prowadzone jest w innej lokalizacji, do której trzeba dojechać, a czasem nawet opłacić dodatkowy transport i nocleg.

Jakiego dojazdu? :)

Kurs Business Skills Academy pracownicy zawsze mają przy sobie – na telefonie, smartfonie i w laptopie. Mogą obejrzeć nagrania w autobusie podczas dojazdu do pracy czy w trakcie przerwy obiadowej, czekając na posiłek lub spotkanie firmowe.

Przerwy: od 2 do 4 godzin.

W zależności od firmy szkoleniowej pracownicy mają wyznaczone od 1 do 1,5 godziny na obiad oraz 3 przerwy kawowe, 10–15-minutowe. Do tego trzeba doliczyć czas na pytania uczestników lub przedstawianie się ich na początku szkolenia, co często służy prowadzącemu, ale nie przekłada się na zdobywanie wiedzy przez pracowników. Tym samym mimo że szkolenie zwykle trwa 8 godzin, na efektywną naukę poświęca się od 4 do 6 godzin.

Jakie przerwy? :)

Business Skills Academy nie wymaga przerw, bo 5-minutowe porcje wiedzy zostały zaprojektowane w taki sposób, aby bezproduktywne chwile lub czas oczekiwania na spotkanie zmienić na pożyteczne i konstruktywne działania, które wzmacniają zarówno pracownika, jak i organizację, dla której pracuje.

Efektywność przekazu: 1 ćwiczenie na 1,5 godziny.

Czego pracownik nie przećwiczy, tego się nie nauczy. Ze względu na formę szkolenia trenerzy nie mają innego wyboru niż organizowanie dużych, ogólnych ćwiczeń, tylko częściowo dopasowanych do uczestników. Niestety bardzo często proponowane zadania są oderwane od rzeczywistych potrzeb pracowników. Wnioski z ćwiczenia omawia się jedynie na sali szkoleniowej i tylko czasami przekładają się one na zmianę zachowań w firmie w kolejnych dniach.

Efektywność przekazu: 1 ćwiczenie na 5 minut.

Każda mała partia wiedzy zostanie nie tylko omówiona teoretycznie, lecz także natychmiast wprowadzona w życie dzięki prostemu ćwiczeniu. Każde ćwiczenie zostało stworzone tak, by w ogólne ramy pracownik włożył swoją obecną sytuację zawodową. Zyskuje tym samym umiejętność zdobytą w warunkach firmowych w codziennej pracy zawodowej.

Brak mierzalnych wyników bądź drogi follow-up.

Zwykle wsparcie firmy szkoleniowej kończy się wraz z zakończeniem szkolenia. Rzadko firmy mierzą skuteczność szkolenia i efektów, jakie zyskują pracownicy dzięki niemu. Oczywiście mogą dopłacić firmie szkoleniowej, by ta przeprowadziła badanie i zorganizowała kolejne szkolenie, optymalizujące wyniki pierwszego.

Wiesz, co dzieje się w Twojej firmie.

Z tygodnia na tydzień przy każdym temacie dowiesz się, jak poszło Waszym pracownikom. Wtedy, nawet gdybyś chciał inwestować w dodatkowe szkolenia, będziesz wiedział, co się Wam najbardziej opłaci!

Forma na żywo.

Zależy od umiejętności scenicznych trenera (dzięki nim ściągnie na siebie uwagę i zaciekawi tematem), jego dyspozycji danego dnia, jego flow i tego, na ile jego osobowość zostanie zaakceptowana przez Twoich pracowników

Forma wideo.

Business Skills Academy zostało dokładnie zaplanowane i spisane, aby forma przekazu była jak najbardziej konkretna i wartościowa. Nie ma tu niepotrzebnych słów, lania wody i historii o nas. Przekazujemy samą wiedzę.

Wybrane zagadnienia.

Szkolenia dotyczą jednego zagadnienia, w którym specjalizuje się trener i którego potrzebuje organizacja. Nie jest to oczywiście wada, ale same szkolenia specjalistyczne bez odpowiedniego podejścia pracownika będą nieskuteczną inwestycją.

Kompleksowość.

Business Skills Academy obejmuje większość umiejętności miękkich, które przydają się pracownikom na co dzień w pracy. Nie uczymy ich pisania kodu, robienia reklam czy obsługi maszyny. Uczymy ich skutecznego myślenia, efektywności, komunikacji i zarządzania projektami/zadaniami.

Co zyskają pracownicy,
korzystając z Business Skills Academy

Pobierz program PDF

Najważniejsze tytuły związane z e-learningiem i mikrolearningiem:


Rynek e-learningu na świecie
jest już wart ponad 200 mld zł.

Od 2000 r. rynek e-learningu zwiększył się o ponad 900%.

Jak zastąpiliśmy 33 dni szkoleniowe jednym kursem trwającym 5 minut dziennie?

Stworzyliśmy kurs i ćwiczenia trwające w sumie 3000 minut (50 godzin).

Dzięki efektywniejszej formie utrzymujemy 2 razy wyższy poziom koncentracji (zastępujemy tym samym 100 godzin szkoleniowych).

Standardowe szkolenie po odjęciu przerw trwa średnio 5 godzin, z czego 2 służą rozgrzewce prowadzącego, opowiadaniu historii o nim i jego klientach, a w praktyce rzeczywisty materiał edukacyjny przekazywany jest przez 3 godziny. Aby zrealizować 100 efektywnych godzin szkoleniowych, potrzeba by było 33,3 dnia szkoleniowego (a dochodzą do tego jeszcze dojazdy!).

Z czego składa się przykładowa lekcja?

Dosyć uogólniona, ale bliska prawdy zasada brzmi, zapamiętujemy:

10% tego, co czytamy

20% tego, co słyszymy

30% tego, co widzimy

50% tego, co słyszymy i widzimy

70% tego, co sami mówimy

90% tego, co sami robimy

Dlatego cały nasz kurs oparliśmy na kombinacji technologii wideo, komunikatów animowanych i zadań aktywizujących, które za pomocą głosu i obrazu pomagają zapamiętać dostępną treść od strony merytorycznej, a następnie proponowane są proste i jakościowe ćwiczenia, by wprowadzić nowo poznaną wiedzę od razu w działanie i zapamiętać ją trwale. Zobacz sam, co znajdziesz w kursie:

Opinie użytkowników

Polecam kurs wszystkim pasjonatom rozwoju! Praktyczny i inspirujący. Doceniam zastosowanie takiego narzędzia w rozwijaniu pracowników, budowaniu ich zaangażowania i lojalności. 

Iwona Golonko CEO at Maroney Group

Rozwój pracowników jest podstawowym elementem dbałości o zespół a jednocześnie dużym wyzwaniem. Zaawansowani stażem, często po wielu szkoleniach są przekonani, że wszystko już wiedzą, młodzi nie mają cierpliwości do całodniowych sesji szkoleniowych. BSA ułatwia zdobywanie nowych kompetencji przekuwając teorię na praktykę w drobnych, systematycznych krokach. 

Monika Sacewicz CEO ApexNet

Business Skills Academy w odróżnieniu od innych rozwiązań pozwala na rozwój bez opuszczania miejsca pracy i nadmiernego zaangażowania czasowego. Stymuluje do ciągłego rozwoju i podnoszenia kompetencji. Polecam! 

Janusz Kamiński CEO Trakido, Twórca Aplikacji Konferencyjnej Tickerence

Business Skills Academy to:

 • E-learning w skutecznym wydaniu, z którego pracownicy chcą korzystać!
 • 300 animacji wideo, przekazujących dzień po dniu, w 5-minutowych odcinkach wiedzę teoretyczną, oraz praktyczne ćwiczenia na każdy dzień.
 • Mikrolearning, który zapewnia uczenie się małymi krokami, etapami, zgodnie z naturalnym procesem zdobywania umiejętności.
 • Program rozwijający umiejętności niezbędne do efektywnej pracy, najczęściej pomijane przez standardowy system edukacji.
 • Indywidualny dostęp do platformy – zarówno z komputera, telefonu, jak i tabletu, pozwalający na obejrzenie materiału w wolnej chwili, podczas drugiego śniadania czy w przerwie między spotkaniami.
 • Wzrost jakości komunikacji i relacji w zespole, który doprowadzi do efektywniejszych spotkań, jasnych decyzji i precyzyjnie realizowanych zadań.
 • Edukacja w zakresie biznesowym (poniedziałek–piątek) oraz przełożenie tej wiedzy na inne konteksty życiowe (sobota–niedziela) w celu budowania work-life balance pracowników.
 • Wgląd w wyniki quizów i progres pracowników, dający osobom decyzyjnym wiedzę o ukrytych talentach i „zgniłych jabłkach” w organizacji.

BUSINESS SKILLS ACADEMY

Naszym Partnerem jest firma DOOR, jeden z liderów rynku szkoleń dla firm oraz managerów. Metoda nauczania zastosowana w programie oparta jest o najnowsze wyniki badań na temat najbardziej efektywnych metod przyswajania wiedzy.

Korzyści z wprowadzenia Business Skills Academy do Waszej firmy:

 • Dla firmy:
 • Dla pracownika:

Dla zarządu i działu HR:

 • Stały wzrost kompetencji pracowników.
 • Zwiększenie lojalności pracowników.
 • Przestaniecie tracić czas na wyjazdy szkoleniowe i odciąganie ludzi od pracy.
 • Pozbędziecie się najpopularniejszych problemów polskich pracodawców, takich jak spychologia, problemy komunikacyjne, brak inicjatywności i zaangażowania, brak odpowiedzialności za powierzone zadania, brak efektywności i doprowadzania spraw do końca, nieterminowość, brak umiejętności współpracy w grupie, brak umiejętności organizowania i przeprowadzania skutecznie projektów.
 • Poznacie lepiej swoich pracowników i ich potrzeby.
 • Zbudujecie silniejsze, lepiej działające zespoły, zdolne osiągać ambitniejsze cele.
 • Zachęcicie pracowników do aktywności i samodzielności, dacie im kolejny powód, by zostali z Wami na długo.
 • Błyskawicznie wdrożycie program.

 • To tylko 1 złotówka dziennie na pracownika.
 • Wystarczy 1-procentowy wzrost produktywności, aby pracownik zaczął przynosić większą wartość firmie niż środki wydane na zakup kursu.